V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

Po dvou měsících...

před 5 měsíci
Dr. Staněk
Nejlepší je Dag, popřemýšlet nad svým stávajícím jídelníčkem a hledat možnosti jak "bezbolestně" ušetřit na příjmu kalorií a jaké vhodné náhrady udělat. Většina lidí kteří mají problémy s nadváhou si váhu neudrží. To je normální. Je ale třeba udělat včas takové úpravy. které by vrátili váhu zpět. 2-3 kila sundat je velmi snadné. Zejména, pokud se používají speciální přípravky. Důležité je mít jasno v tom, co zhruba denní jídelníček obsahuje a co by obsahovat měl. Nyní mám na mysli hlavně základní živiny (tuky, sacharidy, bílkoviny ev. vlákninu). Zpočátku může velmi pomoci web www.potravina.cz.
 
před 5 měsíci
Saurah
Pročítám stará vlákna, abych si osvěžila, co jsem už zapomněla a načerpala nápady a motivaci. Vypadá to, že se na duši moc neměním, pouze víc zapomínám a leta přibývají. Kéž by se mně opět podařilo zhubnout jako už tolikrát. Jen se stabilizací váhy jsem to zatím nikdy nezvládnula, bojím se...
 
7 years ago
Dr. Staněk
Díky za výtečnou zprávu Dag! Jinak si myslím, že vám většina návštěvníků stránek i já dobře rozumíme... Zase se někdy ozvěte jak bojujete! Určitě vašimi příspěvky pomůžete i ostatním a já mám navíc radost, že se vám dobře vede.
 
7 years ago
Saurah
Pěkné odpoledne, milý pane doktore. Tak mám tři týdny za sebou. Objednala jsem si teď 12DP + krabici čokotyčinek :-), jen ty zeleninové chipsy už nesmím: vždy, když přijdou, si slibuji, že jen ochutnám... a blaženě schroupu všechna balení najednou. Nedržím striktně, ale občas přidám oříšky, domácí kefír a doma kvašené zelí nebo květák... Také jsem jednou děsně zhřešila: neměla jsem čas jíst celý den pravidelně a večer pak spořádala celý kebab v placce od Turků ( jezdím kolem nich v noci z práce a často jsem se nemohla dočkat, jak mají vše dobré ) ještě v autě cestou domů a doma dva tučné jogurty :-(. Ale vrátila jsem se zpět ke skromnému jídelníčku- ne sice zcela pravidelnému, ale už si nenechám narůst hlad. Přesto hlásím, že mám dole za tři týdny téměř 5 kg a jsem velmi spokojena :-). Moc Vás pozdravuji, :-) + ♥ Dag.
 
7 years ago
Dr. Staněk
Jsem rád, že jste se ozvala Dag a že jde váha dolů. Vidím, že máte snahu dodržovat pravidelný a skromný jídelníček. To je cesta k trvalému úspěchu. S běžnými pokrmy buďte opatrná jako doposud a využijte zkušenosti, které jste během používání DP získala. Važte se 1x týdně a podle toho jídelníček korigujte tak, aby byl co nejpestřejší a měl dostatek výživných látek, které vaše tělo potřebuje ( nasycené tuky a jednoduché sacharidy to ale určitě nejsou). Těším se, že se zase ozvete.
 
7 years ago
Saurah
Dobrý večer, milý pane doktore; 14 dní v rámci 10DP ( 2x Guareta, 1 DietLine, 1 jídlo + hodně vlákniny + někdy navíc trocha zelené zeleniny ) mám za sebou a dole 2-3 kila. Pohyb zatím téměř žádný, jen jsem chvilku na zahradě stříhala větvičky :-). Komplikace vůbec žádné, tak Vás nebudu zdržovat... alespoň Vás tedy moc a moc pozdravuji, ♥ Dag.
 
7 years ago
Saurah
Děkuji moc, milý pane doktore; pustila jsem se do " toho" s chutí hned v pondělí, s Vámi už potřetí... tak vím, že budu hubnout překvapivě lehce, že rychle přestanu funět, mlsat ( na Vaše výrobky jsem se skoro těšila), přestanu mít trávicí problémy, začnu se mít víc ráda a poroste chuť do života. Letos mám časový náskok :-). A když je to do třetice, snad bych mohla tentokrát i vydržet a udržet se bez přítěže. Přeji Vám příjemný víkend, ♥ Dag.
 
7 years ago
Saurah
Přiložen dotazník #28
 
7 years ago
Dr. Staněk
Pusťte se do toho Dag! Dokázala jste být loni velmi úspěšná a letos to bude určitě zase o něco lepší. Doufám, že Vás váš štíhlý manžel v úsilí podpoří a že vám bude oporou. Doufám také, že budete mít hezké počasí aby jste si mohla vyjít na oblíbené procházky. V pochmurném počasí se jídelníček snáze dodržuje. Jestliže jsme nuceni být zavřeni doma, je to o to horší. Těším se na DALŠÍ ZPRÁVY.
 
7 years ago
Saurah
Milý pane doktore, moc Vám děkuji za laskavá povzbuzující slova- to jsem potřebovala do startu :-). Rozložila jsem si na stůl "zbytky" Plánů z loňského jara a doobjednávám... Začnu 14 dní držet 10DP v rámci mých oblíbených Guareta a DietLine výrobků se zásobou vlákninových tablet. A uvidím, co dál; budu se poslušně hlásit, to mně také vždy pomohlo. Moc Vás pozdravuji, Dag.
 
7 years ago
Dr. Staněk
Mila Dag, nic si z toho nedelejte. Leden je od toho abychom sve prohresky behem minuleho roku napravili. Nevidim to vubec jako tragedii. Je ale dobre kazdy novy rok trochu sve stravovaci chovani vylepsit a nedopoustet se donekonecna stejnych chyb. Je take dobre si udelat ve stravovani poradek a zkratka nic nejist mimo stanovenou dobu i kdyby nam v kuchyni za trest cert na koze jezdil. Muzeme si potom doprat vice pri setkani s rodinou ci prateli. DP10 si objednejte podle chuti. Zminovane vyrobky muzete konzumovat s nimi. Doporucuji si take objednat Dietline Horkou cokoladu, Guaretu SlimLineu a vlakninovou ryzi Dietline. Tu si zkuste treba zamichat do cokoladoveho pudinku. vyborne zasyti. Potesilo me, ze jste se zase ozvala a ze se mate dobre.
 
7 years ago
Saurah
Milý pane doktore, tak se mám opět začít stravovat v rámci výrobků a potravin DP 10 zatím třikrát za sebou? A prosím, co kromě výrobků Guarety, DietLine, vlákniny apod. si mám ještě objednat? K Vánocům jsem dostala velká balení Q10, vitamíny a minerály na nehty a kyblíček hydrolyzovaného kolagenu a glukosaminu. Dobítám tříměsíční kúru Chondrosulfu. Moc Vás pozdravuji a děkuji Vám... Dag.
 
7 years ago
Saurah
... a po dalším půl roce... Milý pane doktore, no prostě jsem nenapravitelná ostuda... Podzim jsem se držela ještě jakž takž, ale konec roku stresy, potom celé sváteční volno s virózou v posteli a sladkostmi... a 80kg se blíží... Nabrat, to umím asi ze všeho nejlépe :-(. Ale nevzdám to. Dnes první den jsem vstala, píšu novoročenky a jen co začnu normálně fungovat, objednám DP. Já vím, že jsem Vás nepotěšila, ale budu se o to snažit. Moc Vás pozdravuji, všem "hříšníkům" přeji vylepšení figury a zdraví zároveň, na což se těším i já... ♥ Dag.
 
7 years ago
Dr. Staněk
Milá Dag, mám radost, že se držíte a vůbec neškodí, když si hubnutí rozdělíte na delší dobu. Pleť dostává v tomto počasí zabrat a není snadné ji vylepšit. Nechám na vás, zda budete pokračovat s Gelandrikem, Gelantinou, či Kolagenem Plus. Myslím si, že ani jeden z výrobků není špatným rozhodnutím. Různé formy odpovídají i různým způsobům užívání (polykání, rozpoštění v ústech, či užívání po lžičkách nebo v nápoji) Nějaký kolagen bych ale užíval nepřetržitě. Stimulsin Neo není vitaminovým preparátem, ale zdrojem jedinenčné vlákniny s jedinečnými vlastnostmi, která působí i na imunitní systém. V prázdninovém období, kdy více odpočíváme, je ideální pro posílení imunitního systému. Můžeme pak být odolnější proti infekcím v podzimním či zimním období. Dag,každý rok se nám bohužel nějak zapíše do tváře a nejsme schopni se vrátit zpět. Pleť se stává méně pružnou a hůře se hydratuje. Je třeba ji tedy adekvátně ošetřovat. Vedle různě mastných krémů či emulzí je vhodné i na pokožku aplikovat vodu s minerálními látkami. Různé spreje s vodou se dají koupit (např.Vichy), a nebo je možné si do vhodné nádoby osvěžující a hydratační roztok připravit. Použijte Korunní kyselku. Také častějším sprchováním v teplém období pokožce neprospíváme a musíme se snažit narušenou ochrannou vrstvu pokožky vhodným kosmetickým přípravkem po celém těle ošetřit. Vyžaduje to dosti trpělivosti a času a každý se musí rozhodnout co je pro něj v životě důležité a do čeho svůj vzácný čas investuje... Mám radost, že jste nezapomněla a že jste se ozvala. Držte se a nazapomínejte na to, že až po roce se vám váha bude kontrolovat snáze. Těším se na další zprávy.
 
7 years ago
Saurah
Milý pane doktore, po třech měsících držím stále téměř 15 kg dole, i když hodně hřeším hlavně vydatnou "pastvou" na ovoci z vlastní zahrady... Nosím vše, co jsem už leta neoblékla, všichni mě stále chválí i se dobře cítím, ale: četla jsem Vaši tabulku asi před měsícem, podle které bych měla ještě trochu zhubnout. No, to "navíc" na stehnech a břiše ještě cítím, tam jsem vždy hubla až naposledy... Mám ale trochu strach: pleť v plavkách se hodně vzdaluje ideálu, i když oblečená vypadám pěkně. Teď při 166 cm vážím 68 kg; za mlada 168/58 (hlídala jsem se, denně cvičila, tancovala a chodila dlouhé trasy )a měla - podle mě - hezkou sportovní postavu, ale nijak hubenou. Jestli tedy bych měla v hubnutí pokračovat, dala bych se do toho po prázdninách. A druhý dotaz: Dobrala jsem Vaše vitamíny a rybí olej i Geriavit; mám si teď koupit Stimulsin Neo? Četla jsem, co o něm píšete... Nezničí horká voda v něm vitamíny? A mám opět pokračovat kvůli kloubům a pleti s Gelantinou, nebo zkusit Geladrink, který stále vychvaluje moje víc než 80ti letá maminka? Moc Vás pozdravuji, děkuji Vám za odpovědi a přeji Vám také trochu příjemného prázdninového odpočinku... ♥ Dag.
 
7 years ago
Saurah
:-) ♥ :-)
 
7 years ago
Dr. Staněk
Milá Dag, kéž by se všichni dokázali propracovat k takovému "happy endu"! Mám z toho obrovskou radost a myslím, si, že jste prokázala obrovskou vnitřní sílu ( i vzhledem k medikaci a povolání) něco ve svém životním stylu změnit a něco pro své zdraví aktivně udělat. To bylo pro váš úspěch rozhodující. Já mohu jen trochu poradit nic víc. Ten kdo se někdy k nadváze či obezitě propracoval musí počítat s tím, že si musí váhu hlidat celý život. Čím však bude důslednější (občasné prohřešky jsou na místě), tím se mu bude váha snáze udržovat. Guareta je myslím velmi praktická a dokáže pomoci dostat váhu snadno zpět bez jakéhokoliv velkého strádání. Přeji vám Dag, aby se vám vše dařilo i v dalších měsících a letech . Vždycky se budu se těšít na vaše zprávy a dotazy.
 
7 years ago
Saurah
... a opakovaně po 2 letech :-) MOC DĚKUJI PANU DOKTOROVI ZA TRPĚLIVOST se mnou i mými všetečnými neustálými dotazy a za podporu vůbec... Co se mně osvědčilo a vyplatilo? Dg. NA ZAČ: ROKU: 55 let, oplácaná, na sebe naštvaná, unavená, depresivní; v hlavě pouze napětí, že bych už měla začít hubnout a cvičit; s hrůzou, co si obleču, když potřebuji vypadat skvěle a co na mě můj štíhlý manžel atd.... Dg. DNES: šťastná a plná energie, chodící reklama na Guaretu a rady pana doktora Staňka :-); 12 kg dole bez hladu, nervozity, pohodlně, chutně za necelý měsíc. Obdiv manžela ( poslední balíček s Guaretou mně dokonce sám zaplatil! )i přátel a sama se cítím jak zdravotně tak duševně moc dobře. POSTUP: Hubnutí jsem zvolila jako prioritu. Překonala jsem nedůvěru k DP- jsem přesvědčena, že tento způsob stravování je skvělý nejen pro hubnutí, ale i celkový zdravotní stav. Naučila jsem se pít, jíst ryby a zeleninu místo množství sladkostí. Při DP10 jsem striktně dodržovala Pokyny; doporučuji- jinak se "výjimky" začnou množit. Srovnalo se mně trávení i přes počáteční dost velké obtíže. Chce to vydržet stejně jako přechodně zvýšenou únavu. Sypanou vlákninu jsem používala a používám mnohem víc ( např. ke snídani 2 sáčky + 1/2 Morning start jogurt. krému do šejkru a za chvíli to samé zopakuji ). Šejkr funguje stejně dobře i bez sítka. Bonbonky Fresh a ochucené vlákninové tablety vždy po ruce a hojněji, postupem času 1-2x denně. Místo večerního mlsání u knihy jsem pročítala Poradnu- velká motivace :-). Nyní už měsíc 1-2x denně Guaretu, jinak normální strava složená ze zeleniny, libového čerstvého masa, konzervovaného tuňáka- i v olivovém oleji, brambor, opravdu celozrnného chleba, bílého jogurtu do 3% tuku bez všelijakých přídavků, nízkotučného kvalitního sýra, tvarohu, syrečků, občas vajíčko, bylinky ze zahrady atd. Uzeniny ani šunku ne: když si přečtu v obchodě na obalu složení, chutě hned zmizí. Něco málo sním vždy, když se blíží hlad, tedy víc menších porcí denně mně vyhovuje, jinak jsem " na omdlení" :-). Ovoce a sacharidy vůbec přidávám pomalu, i když asi víc, než bych zatím měla: místo zmrzliny, kterou miluji, sypu zmražené ovoce do jogurtu s trochou Kandisinu- žádná zmrzlina určitě není lahodnější :-). V autě na častých delších trasách chroustám místo pamlsků ledový salát nebo kedluben na plátky; zeleninové čipsy pana doktora jsou také skvělé, ale bohužel až příliš: objednala jsem troje a neodolala je nesníst skoro na posezení. Zhřeším pouze občas u Turků, když jedu v noci hladová domů a dám si na cestu kuřecí kebab zatočený se zeleninou do placky :-). Vážení jednou týdně je stabilní; o prázdninách začnu víc cvičit, možná se pustím ještě do 3 kg a zpevním bříško. Moc ráda a dobře peču, ale stále mám obavy si vzít byť jen kousek, že bych už potom nepřestala... "Módní přehlídky" u šatníku ( Habetiti, jak Vám rozumím :-)!) jsou velmi povzbuzující. Nosím šatičky, které jsem oblékla naposledy před 7mi lety, když mě manžel poznal a jsem moc a moc spokojená a vděčná panu doktorovi. SHRNUTÍ: Teď už jen vydržet a nechytit se opět do pasti závislosti na sacharidech a paradoxní podvýživě při plném břiše potravin typu " Jak pejsek a kočička vařili dort"... ♥ Dag.
 

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru