V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

Po dvou měsících...

před 10 měsíci
Dr. Staněk
Nejlepší je Dag, popřemýšlet nad svým stávajícím jídelníčkem a hledat možnosti jak "bezbolestně" ušetřit na příjmu kalorií a jaké vhodné náhrady udělat. Většina lidí kteří mají problémy s nadváhou si váhu neudrží. To je normální. Je ale třeba udělat včas takové úpravy. které by vrátili váhu zpět. 2-3 kila sundat je velmi snadné. Zejména, pokud se používají speciální přípravky. Důležité je mít jasno v tom, co zhruba denní jídelníček obsahuje a co by obsahovat měl. Nyní mám na mysli hlavně základní živiny (tuky, sacharidy, bílkoviny ev. vlákninu). Zpočátku může velmi pomoci web www.potravina.cz.
 
před 10 měsíci
Saurah
Pročítám stará vlákna, abych si osvěžila, co jsem už zapomněla a načerpala nápady a motivaci. Vypadá to, že se na duši moc neměním, pouze víc zapomínám a leta přibývají. Kéž by se mně opět podařilo zhubnout jako už tolikrát. Jen se stabilizací váhy jsem to zatím nikdy nezvládnula, bojím se...
 
7 years ago
Dr. Staněk
Díky za výtečnou zprávu Dag! Jinak si myslím, že vám většina návštěvníků stránek i já dobře rozumíme... Zase se někdy ozvěte jak bojujete! Určitě vašimi příspěvky pomůžete i ostatním a já mám navíc radost, že se vám dobře vede.
 
7 years ago
Saurah
Pěkné odpoledne, milý pane doktore. Tak mám tři týdny za sebou. Objednala jsem si teď 12DP + krabici čokotyčinek :-), jen ty zeleninové chipsy už nesmím: vždy, když přijdou, si slibuji, že jen ochutnám... a blaženě schroupu všechna balení najednou. Nedržím striktně, ale občas přidám oříšky, domácí kefír a doma kvašené zelí nebo květák... Také jsem jednou děsně zhřešila: neměla jsem čas jíst celý den pravidelně a večer pak spořádala celý kebab v placce od Turků ( jezdím kolem nich v noci z práce a často jsem se nemohla dočkat, jak mají vše dobré ) ještě v autě cestou domů a doma dva tučné jogurty :-(. Ale vrátila jsem se zpět ke skromnému jídelníčku- ne sice zcela pravidelnému, ale už si nenechám narůst hlad. Přesto hlásím, že mám dole za tři týdny téměř 5 kg a jsem velmi spokojena :-). Moc Vás pozdravuji, :-) + ♥ Dag.
 
7 years ago
Dr. Staněk
Jsem rád, že jste se ozvala Dag a že jde váha dolů. Vidím, že máte snahu dodržovat pravidelný a skromný jídelníček. To je cesta k trvalému úspěchu. S běžnými pokrmy buďte opatrná jako doposud a využijte zkušenosti, které jste během používání DP získala. Važte se 1x týdně a podle toho jídelníček korigujte tak, aby byl co nejpestřejší a měl dostatek výživných látek, které vaše tělo potřebuje ( nasycené tuky a jednoduché sacharidy to ale určitě nejsou). Těším se, že se zase ozvete.
 
7 years ago
Saurah
Dobrý večer, milý pane doktore; 14 dní v rámci 10DP ( 2x Guareta, 1 DietLine, 1 jídlo + hodně vlákniny + někdy navíc trocha zelené zeleniny ) mám za sebou a dole 2-3 kila. Pohyb zatím téměř žádný, jen jsem chvilku na zahradě stříhala větvičky :-). Komplikace vůbec žádné, tak Vás nebudu zdržovat... alespoň Vás tedy moc a moc pozdravuji, ♥ Dag.
 
7 years ago
Saurah
Děkuji moc, milý pane doktore; pustila jsem se do " toho" s chutí hned v pondělí, s Vámi už potřetí... tak vím, že budu hubnout překvapivě lehce, že rychle přestanu funět, mlsat ( na Vaše výrobky jsem se skoro těšila), přestanu mít trávicí problémy, začnu se mít víc ráda a poroste chuť do života. Letos mám časový náskok :-). A když je to do třetice, snad bych mohla tentokrát i vydržet a udržet se bez přítěže. Přeji Vám příjemný víkend, ♥ Dag.
 
7 years ago
Saurah
Přiložen dotazník #28
 
7 years ago
Dr. Staněk
Pusťte se do toho Dag! Dokázala jste být loni velmi úspěšná a letos to bude určitě zase o něco lepší. Doufám, že Vás váš štíhlý manžel v úsilí podpoří a že vám bude oporou. Doufám také, že budete mít hezké počasí aby jste si mohla vyjít na oblíbené procházky. V pochmurném počasí se jídelníček snáze dodržuje. Jestliže jsme nuceni být zavřeni doma, je to o to horší. Těším se na DALŠÍ ZPRÁVY.
 
7 years ago
Saurah
Milý pane doktore, moc Vám děkuji za laskavá povzbuzující slova- to jsem potřebovala do startu :-). Rozložila jsem si na stůl "zbytky" Plánů z loňského jara a doobjednávám... Začnu 14 dní držet 10DP v rámci mých oblíbených Guareta a DietLine výrobků se zásobou vlákninových tablet. A uvidím, co dál; budu se poslušně hlásit, to mně také vždy pomohlo. Moc Vás pozdravuji, Dag.
 
7 years ago
Dr. Staněk
Mila Dag, nic si z toho nedelejte. Leden je od toho abychom sve prohresky behem minuleho roku napravili. Nevidim to vubec jako tragedii. Je ale dobre kazdy novy rok trochu sve stravovaci chovani vylepsit a nedopoustet se donekonecna stejnych chyb. Je take dobre si udelat ve stravovani poradek a zkratka nic nejist mimo stanovenou dobu i kdyby nam v kuchyni za trest cert na koze jezdil. Muzeme si potom doprat vice pri setkani s rodinou ci prateli. DP10 si objednejte podle chuti. Zminovane vyrobky muzete konzumovat s nimi. Doporucuji si take objednat Dietline Horkou cokoladu, Guaretu SlimLineu a vlakninovou ryzi Dietline. Tu si zkuste treba zamichat do cokoladoveho pudinku. vyborne zasyti. Potesilo me, ze jste se zase ozvala a ze se mate dobre.
 
7 years ago
Saurah
Milý pane doktore, tak se mám opět začít stravovat v rámci výrobků a potravin DP 10 zatím třikrát za sebou? A prosím, co kromě výrobků Guarety, DietLine, vlákniny apod. si mám ještě objednat? K Vánocům jsem dostala velká balení Q10, vitamíny a minerály na nehty a kyblíček hydrolyzovaného kolagenu a glukosaminu. Dobítám tříměsíční kúru Chondrosulfu. Moc Vás pozdravuji a děkuji Vám... Dag.
 
7 years ago
Saurah
... a po dalším půl roce... Milý pane doktore, no prostě jsem nenapravitelná ostuda... Podzim jsem se držela ještě jakž takž, ale konec roku stresy, potom celé sváteční volno s virózou v posteli a sladkostmi... a 80kg se blíží... Nabrat, to umím asi ze všeho nejlépe :-(. Ale nevzdám to. Dnes první den jsem vstala, píšu novoročenky a jen co začnu normálně fungovat, objednám DP. Já vím, že jsem Vás nepotěšila, ale budu se o to snažit. Moc Vás pozdravuji, všem "hříšníkům" přeji vylepšení figury a zdraví zároveň, na což se těším i já... ♥ Dag.
 
8 years ago
Dr. Staněk
Milá Dag, mám radost, že se držíte a vůbec neškodí, když si hubnutí rozdělíte na delší dobu. Pleť dostává v tomto počasí zabrat a není snadné ji vylepšit. Nechám na vás, zda budete pokračovat s Gelandrikem, Gelantinou, či Kolagenem Plus. Myslím si, že ani jeden z výrobků není špatným rozhodnutím. Různé formy odpovídají i různým způsobům užívání (polykání, rozpoštění v ústech, či užívání po lžičkách nebo v nápoji) Nějaký kolagen bych ale užíval nepřetržitě. Stimulsin Neo není vitaminovým preparátem, ale zdrojem jedinenčné vlákniny s jedinečnými vlastnostmi, která působí i na imunitní systém. V prázdninovém období, kdy více odpočíváme, je ideální pro posílení imunitního systému. Můžeme pak být odolnější proti infekcím v podzimním či zimním období. Dag,každý rok se nám bohužel nějak zapíše do tváře a nejsme schopni se vrátit zpět. Pleť se stává méně pružnou a hůře se hydratuje. Je třeba ji tedy adekvátně ošetřovat. Vedle různě mastných krémů či emulzí je vhodné i na pokožku aplikovat vodu s minerálními látkami. Různé spreje s vodou se dají koupit (např.Vichy), a nebo je možné si do vhodné nádoby osvěžující a hydratační roztok připravit. Použijte Korunní kyselku. Také častějším sprchováním v teplém období pokožce neprospíváme a musíme se snažit narušenou ochrannou vrstvu pokožky vhodným kosmetickým přípravkem po celém těle ošetřit. Vyžaduje to dosti trpělivosti a času a každý se musí rozhodnout co je pro něj v životě důležité a do čeho svůj vzácný čas investuje... Mám radost, že jste nezapomněla a že jste se ozvala. Držte se a nazapomínejte na to, že až po roce se vám váha bude kontrolovat snáze. Těším se na další zprávy.
 
8 years ago
Saurah
Milý pane doktore, po třech měsících držím stále téměř 15 kg dole, i když hodně hřeším hlavně vydatnou "pastvou" na ovoci z vlastní zahrady... Nosím vše, co jsem už leta neoblékla, všichni mě stále chválí i se dobře cítím, ale: četla jsem Vaši tabulku asi před měsícem, podle které bych měla ještě trochu zhubnout. No, to "navíc" na stehnech a břiše ještě cítím, tam jsem vždy hubla až naposledy... Mám ale trochu strach: pleť v plavkách se hodně vzdaluje ideálu, i když oblečená vypadám pěkně. Teď při 166 cm vážím 68 kg; za mlada 168/58 (hlídala jsem se, denně cvičila, tancovala a chodila dlouhé trasy )a měla - podle mě - hezkou sportovní postavu, ale nijak hubenou. Jestli tedy bych měla v hubnutí pokračovat, dala bych se do toho po prázdninách. A druhý dotaz: Dobrala jsem Vaše vitamíny a rybí olej i Geriavit; mám si teď koupit Stimulsin Neo? Četla jsem, co o něm píšete... Nezničí horká voda v něm vitamíny? A mám opět pokračovat kvůli kloubům a pleti s Gelantinou, nebo zkusit Geladrink, který stále vychvaluje moje víc než 80ti letá maminka? Moc Vás pozdravuji, děkuji Vám za odpovědi a přeji Vám také trochu příjemného prázdninového odpočinku... ♥ Dag.
 
8 years ago
Saurah
:-) ♥ :-)
 
8 years ago
Dr. Staněk
Milá Dag, kéž by se všichni dokázali propracovat k takovému "happy endu"! Mám z toho obrovskou radost a myslím, si, že jste prokázala obrovskou vnitřní sílu ( i vzhledem k medikaci a povolání) něco ve svém životním stylu změnit a něco pro své zdraví aktivně udělat. To bylo pro váš úspěch rozhodující. Já mohu jen trochu poradit nic víc. Ten kdo se někdy k nadváze či obezitě propracoval musí počítat s tím, že si musí váhu hlidat celý život. Čím však bude důslednější (občasné prohřešky jsou na místě), tím se mu bude váha snáze udržovat. Guareta je myslím velmi praktická a dokáže pomoci dostat váhu snadno zpět bez jakéhokoliv velkého strádání. Přeji vám Dag, aby se vám vše dařilo i v dalších měsících a letech . Vždycky se budu se těšít na vaše zprávy a dotazy.
 
8 years ago
Saurah
... a opakovaně po 2 letech :-) MOC DĚKUJI PANU DOKTOROVI ZA TRPĚLIVOST se mnou i mými všetečnými neustálými dotazy a za podporu vůbec... Co se mně osvědčilo a vyplatilo? Dg. NA ZAČ: ROKU: 55 let, oplácaná, na sebe naštvaná, unavená, depresivní; v hlavě pouze napětí, že bych už měla začít hubnout a cvičit; s hrůzou, co si obleču, když potřebuji vypadat skvěle a co na mě můj štíhlý manžel atd.... Dg. DNES: šťastná a plná energie, chodící reklama na Guaretu a rady pana doktora Staňka :-); 12 kg dole bez hladu, nervozity, pohodlně, chutně za necelý měsíc. Obdiv manžela ( poslední balíček s Guaretou mně dokonce sám zaplatil! )i přátel a sama se cítím jak zdravotně tak duševně moc dobře. POSTUP: Hubnutí jsem zvolila jako prioritu. Překonala jsem nedůvěru k DP- jsem přesvědčena, že tento způsob stravování je skvělý nejen pro hubnutí, ale i celkový zdravotní stav. Naučila jsem se pít, jíst ryby a zeleninu místo množství sladkostí. Při DP10 jsem striktně dodržovala Pokyny; doporučuji- jinak se "výjimky" začnou množit. Srovnalo se mně trávení i přes počáteční dost velké obtíže. Chce to vydržet stejně jako přechodně zvýšenou únavu. Sypanou vlákninu jsem používala a používám mnohem víc ( např. ke snídani 2 sáčky + 1/2 Morning start jogurt. krému do šejkru a za chvíli to samé zopakuji ). Šejkr funguje stejně dobře i bez sítka. Bonbonky Fresh a ochucené vlákninové tablety vždy po ruce a hojněji, postupem času 1-2x denně. Místo večerního mlsání u knihy jsem pročítala Poradnu- velká motivace :-). Nyní už měsíc 1-2x denně Guaretu, jinak normální strava složená ze zeleniny, libového čerstvého masa, konzervovaného tuňáka- i v olivovém oleji, brambor, opravdu celozrnného chleba, bílého jogurtu do 3% tuku bez všelijakých přídavků, nízkotučného kvalitního sýra, tvarohu, syrečků, občas vajíčko, bylinky ze zahrady atd. Uzeniny ani šunku ne: když si přečtu v obchodě na obalu složení, chutě hned zmizí. Něco málo sním vždy, když se blíží hlad, tedy víc menších porcí denně mně vyhovuje, jinak jsem " na omdlení" :-). Ovoce a sacharidy vůbec přidávám pomalu, i když asi víc, než bych zatím měla: místo zmrzliny, kterou miluji, sypu zmražené ovoce do jogurtu s trochou Kandisinu- žádná zmrzlina určitě není lahodnější :-). V autě na častých delších trasách chroustám místo pamlsků ledový salát nebo kedluben na plátky; zeleninové čipsy pana doktora jsou také skvělé, ale bohužel až příliš: objednala jsem troje a neodolala je nesníst skoro na posezení. Zhřeším pouze občas u Turků, když jedu v noci hladová domů a dám si na cestu kuřecí kebab zatočený se zeleninou do placky :-). Vážení jednou týdně je stabilní; o prázdninách začnu víc cvičit, možná se pustím ještě do 3 kg a zpevním bříško. Moc ráda a dobře peču, ale stále mám obavy si vzít byť jen kousek, že bych už potom nepřestala... "Módní přehlídky" u šatníku ( Habetiti, jak Vám rozumím :-)!) jsou velmi povzbuzující. Nosím šatičky, které jsem oblékla naposledy před 7mi lety, když mě manžel poznal a jsem moc a moc spokojená a vděčná panu doktorovi. SHRNUTÍ: Teď už jen vydržet a nechytit se opět do pasti závislosti na sacharidech a paradoxní podvýživě při plném břiše potravin typu " Jak pejsek a kočička vařili dort"... ♥ Dag.
 

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru