V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

Sport při artritidě

před 9 měsíci
Dr. Staněk
Dobrý den, Věro. Přibrat 10 kg za necelý rok není až tak těžké, i když jsou porce skromné. V každém případě jídelníček musel být velmi špatně sestaven. To je bohužel problém lékařských ordinací, že nedokáží poměrně jednoduchá pravidla pacientům předávat a vysvětlovat. Je to velký nedostatek českého zdravotnictví a jeho rozhazovačného systému. Mysimba má v péči o obézní pacienty okrajový význam a je spíše doplňkem dietní léčby obezity. Některým pacientům může prokázat dobrou službu. Momentálně není na světě dostatečně účinný a bezpečný lék. Osobně se domnívám, že ani není v běžné praxi moc potřeba. Dobrou službu většině obézních pacientů může přinést Guareta Metabolic, jestliže se správně užívá a dodržují se alespoň základní zásady vhodného stravování při obezitě. Na dotazník se podívám a pokusím se vám být nápomocen abyste byla úspěšná a obtíže trochu ustoupily.
 
před 9 měsíci
Dobrý den, pane doktore, dnes jsem si zakoupila přísný plán na 15 dní. V minulých letech jsem měla dobré zkušenosti zvláště s polévkami a tyčinkami z vaší lékárny. Současná váha letos vystoupala na 110 kg při výšce 163 a věku 59 let /10 kg od listopadu 2022/ bez cpaní či přejídání. Mám velké problémy s koleny, operaci totálek se však snažím oddálit co se dá. Vždy jsem měla problém s váhou cca od 15 let, chronický dietař, dále diagnoza Lipidému. V minulosti jsem při zahájení přísné fáze diety byla vždy úspěšná, avšak letos je výsledek minimální - 0! Tělo se rozhodlo nepustit nic. Věřím, že razantním plánem jej přesvědčím, váha je vysoká a vzhledem k bolesti kolen, kdy se sice pohybuji, ale dost s bolestmi. V současné době mi lékařka předepsala Myssimbu cca 1.5 měsíce 1+1 denně, však zcela bez efektu, což mi už opravdu demotivuje. Dotazník jsem zaslala. Mohu poprosit o Váš názor, případně jiný typ léku?
 
před 9 měsíci
Věra
Přiložen dotazník #307
 
15 years ago
drstanek
Milá Jano, rotoped je možné přiměřeně používat. Při intenzitě, kterou si můžete dovolit však nemůže nijak ovlivnit vaši tělesnou hmotnost. Zcela zásadní je pro Vás správně sestavený jídelníček !!! Lék Meridia je pro Vás velmi vhodný ( musí to však ještě posoudit lékař, který zná Váš zdravotní stav), pokud nemáte vysoký tlak. Jako u každého léku se však mohou objevit nežádoucí účinky (např.nespavost, podrážděnost, zvýšené pocení...). S Meridií máme velké zkušenosti a obecně je velmi dobře snášen. Meridia m.j. zvyšují i energetický výdej, a proto je možné při přísné dietě dosáhnout ještě lepších výsledků a tak rychle snižit zdravotní rizika, které z obezity vyplývají. Těším se na vaše zprávy a přeji hezké velikonoce.
 
15 years ago
janamusilova
Dobrý večer pane doktore, moc děkuji za odpověď, i když jsem předem trochu tušila, jaká bude. Když mi doporučujete jízdu na kole znamená to, že bych mohla vyzkoušet rotoped? Na kole už jsem hodně dlouho nejela, protože mám strach, že se mi při seskakování vyvrkne koleno. Jak jsem psala, že jsem měla přetržený vaz, tak mi prý přirostl někam jinam a nebyla jsem na operaci a asi proto se mi koleno sem tam vyvrkává. V současné době se mi to skoro nestává, ale třeba z chůze na uklouzaném sněhu, nebo když je tma a nevidím, kam šlapu, mi dělá velké problémy. Doufám, že jestli se mi váha opravdu podaří snížit, jak pevně věřím, se i tyto moje problémy zlepší. Ještě bych se Vás chtěla zeptat na Váš názor na léky proti obězitě Meridia. Viděla jsem reklamu v čekárně u lékaře a chtěla bych slyšet i názor odborníka. Nevěřím totiž reklamám, ale protože mám problém s obezitou, tak mně tato reklama trochu oslovila. Ale bez názoru více odborníků se bojím něco takového koupit, aby mi to spíše neubléžilo, než pomohlo. Stejně tak bych nekoupila nějaký stroj na cvičení, který nějaká prodejní firma vychvaluje do nebes. Vždy si nechávám poradit a i když nemám moc peněz nazbyt, tak nekupuji levné věci, natož na stánku, nemluvě o podomních prodejcích. Opět děkuji předem za odpověď a určitě se zase ozvu, a doufám, že se budu chlubit dalším úbytkem těch "hnusných" tuků v mém těle. Mějte se pěkně. Jana
 
15 years ago
drstanek
Milá Jano, pro Váš zdravotní stav je mimořádně důležité,aby jste postupně normalizovala svoji váhu. Proto určitě nepolevujte, buďte trpělivá a pracujte na změně stravovacích návyků. Co se týká pohybu není snadné odpovědět.Plavání v dostatečně vyhřáté vodě je nepochybně vhodným sportem. Platí to také pro procházky a jizdě na kole, pokud nebydlíte v kopcovitém terénu. Vždy je to však také o míře a intenzitě zátěže !!! Ne jenom o druhu sportu. Rozmanité domácí práce maji často značně výraznější efekt na snižování či kontrolu váhy, než jednostranné sportování. V současné době je stále nadváha příliš velká k tomu, aby jste sportovala s větší intenzitou. Zátěž na vaše klouby je příliš vysoká. Proto bych se držel aktivit, které jsem uvedl. Až budete mít 80kg poohlédl bych se i po vybavení domací tělocvičny. Požádal bych potom o radu ve fitcentru s dobrými referencemi. I domácí cvičící stroje lze koupit v různé kvalitě a za velmi rozdílné ceny a proto bych dal na toho, kdo je skutečně používá a má s nimi dostatečné zkušenosti. Vyhýbal bych se nákupu čehokoliv cestou teleshoppingu a podomního prodeje.Přeji vše nejlepší a napište nám někdy jak se vám daří.
 
15 years ago
janamusilova
Dobrý večer, před 1a1/2 měsícem jsem se pevně rozhodla snížit svoji váhu. Měřím 158 cm a vážila jsem 113 kg a je mi 38 roků. Za měsíc a půl se mi podařilo snížit váhu na 105 kg. Počítám si denní přísun kalorií a začala jsem se stravovat - myslím - celkem zdravě. Zatím mě to velice baví, mám radost, že kila jdou dolů. Začala jsem 1x týdně cvičit aquaaeribic. Nikdy jsem aktivně nesportovala, naposledy snad na gymnáziu, a kila přibírala postupně během 3 těhotenství. Mám problémy s koleny - operae menisků a přetržený přední křížový vaz - a v obou artróza - z části po úrazech a z části snad i dědičná. Chtěla bych trochu více sportovat, ale mám strach, aby mi kolena ještě víc nebolela. Cvičení ve vodě mi připadá nejméně zatěžující klouby. Poraďte mi, prosím, jaký sport bych ještě mohla zkusit. Bydlím ale na vesnici a dojíždění do fitcenter je pro mě časově náročné. Pracuji na mateřské, ale alespoň jednou týdně jsem si vyšetřila čas na dojíždění na aquaaerobic. Potřebovala bych si asi nějakého pomocníka koupit domů. Ale napřed bych se chtěla s někým poradit. Velice děkuji za odpověď. Jana
 

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru