V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

Faraonova pomsta

16 years ago
gandalfka
Dobrý den Katko, omlouvám se, že Vám sem takto lezu do diskuze, ale nedalo mi nereagovat. Z Egypta jsem se vrátila před měsícem, a i mě i manžela v jisté míře faraonova pomsta potkala - dali jsme ovšem na rady delegátky, a přímo na místě jsme zakoupili prášky (myslím, že se jednalo o Anulin a StreptoQ - názvy nevím přesně). Jedno je na křeče v žaludku, druhé na průjem. Je dobré při sebemenším náznaku potíží začít okamžitě užívat, a skutečně jsme měli do 24 hodin pokoj. Vyhněte se vodě (kromě balené v pet lahvích) a to i při čištění zubů, a také pití ledových nápojů při pobytu na slunci (a ledu také, většinou je právě z vody z kohoutku). Přeji Vám krásnou dovolenou a ať se Vám faraonové nemstí :o)
 
16 years ago
drstanek
Milá Katko, všiml jsem si, že jste se zmiňovala ještě o Biopronu. Biopron se mi zdá, že je velmi kvalitní probiotikum. Na druhé straně podle mého názoru probiotika v prevenci cestovních průjmů nefungují a nejsou pro tuto indikaci dostatečné odborné podklady, jak je u doplňků stravy zvykem. Hodí se však pro obnovení mikroflóry, pokud se použijí k léčbě průjmů střevní desinficiencia jako je Endiaron či Ercefuryl. Vhodnější je pak použít směs probiotik ( Stimulsin, Biopron), jejichž kultury lépe příznivě ovlivní osídlení trávicího ústrojí než často doporučovaný Lactobacillus acidophilus, který je vhodný spíše na ovlivnění složení střevní mikroflóry ( nedokáže adherovat na střevní stěnu).
 
16 years ago
katuška
Milý pane doktore, moc Vám děkuji za bleskovou odpověď. Snad nás tyto problémy nepotkají a pro jistotu si s sebou berem lahvinku slivovice a několik balení endiaronů:) Hezký den Katka
 
16 years ago
drstanek
Milá Katko, faraóní v Egyptě se mstí opravdu často. Nedávno jsem to poznal na vlastní kůži jako většina návštěníků hotelu. Vodku a slivovici mohu vřele doporučit ( škoda, že jsem se tím neřídil). Jinou prevenci doporučit nemohu ( probiotika) . Pokud ucitíte opakovanou bolest v travicím ústrojí nasaďte ihned jednorázově 2 tablety Endiaronu. To se mi velmi osvědčuje a lidé si toto doporučení pochvalují. Největší rizika v hotelích vidím při pití nápojů, protože by bylo potřebné vždy při doplňování nápoje kohoutky a místa uzávěrů propláchnout převařenou vodou. Letos jsem docela pečlivě pozoroval, jak si zaměstnanci hotelu počínají a nejméně rizikové se mi zdá pití točeného piva a nejvíce pití chlazených ovocných nápojů a vody z automatů.
 
16 years ago
katuška
Na internetu jsem se dočetla, že je dobrý Biopron Travel..?
 
16 years ago
katuška
Dobrý den pane doktore, za 3 týdny odlétáme s přítelem do Egypta a všude kolem slyším, že budeme mít určitě nějaké střevní potíže, koupili jsme si zájezd s all inclusive. Když jsme byli 4x v tunisu, tak jsme probléme nikdy neměli. Můžete mi prosím doporučit nějakou prevenci, jak by jste se v našem případě zachoval? Máme si s sebou vzít slivovici nebo vodku? Prý je dobré dát si každý den ráno na lačno malou štamprličku.... Nebo máme začít užívat endiaron nebo nějaká probiotika? Předem moc děkuji za Vaši odpověď. Katka
 

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru