V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

kapavka

před 2 měsíci
Dr. Staněk
Ano. Je to tak. Kapavka se u mužů klinicky projevuje určitě méně než v 50% případů. Proto se tak snadno a většinou nechtěně přenáší. Nyní je velmi důležité, abyste oba absolvovali léčbu antibiotiky a infekce se zbavili. To se předpokládám již děje. Přeji vám hodně zdraví a abyste se měli rádi po celý život.
 
před 2 měsíci
Přejí Vám krásný den. Dovoluji se Vás optat na odborný pohled mého případu. V roce 2019 jsem se rozešel s partnerkou, která mne podváděla. Dále jsem jako samozivitel žil se svými syny s nikoho neměl. Poslední půl rok mám partnerku, kterou miluji a poslední 4 měsíce měla veliké potíže s výtoky, bolestmi apod. Nyní se zjistilo, že se jedná o kapavku. Je reálné, abych byl po takovou dlouho dobu nositelem bez jakýchkoli příznaků? Mne prostě vůbec nic není. Ani pálení, ani nic v močové trubici. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď
 
6 years ago
Dr. Staněk
Tak to je výborná zpráva! Vše se zase urovná....
 
6 years ago
Dekuji u me je nalez negativni
 
6 years ago
Dr. Staněk
V tom případě se jedná o kapavku. Opět zdůrazňuji, že 100% jistota správné diagnózy může být jen po mikrobiologické kultivaci odebraného vzorku a po pozitivním nálezu.
 
6 years ago
Zaver vysetreni u pritele je urethritis gonorrhoica
 
6 years ago
Dr. Staněk
Jestli lékař neposlal vzorek na mikrobiologii, který by kapavku potvrdil, což se mi ale zdá nepravděpodobné, tak si myslím, že to tak asi bude. Pravděpodobnost nakažení kapavkou při normálním pohlavním styku je vysoká. Kondom poskytuje určitou ochranu. U obou z vás je ale třeba vycházet z výsledků mikrobiogického vyšetření a tomu přizpůsobit léčebný postup.
 
6 years ago
Myslite si ze,se spletl a kapavku nema?
 
6 years ago
Ano byla u nej u me jen tohle
 
6 years ago
Dr. Staněk
Je to bakteriální infekce. Může se přenést i na partnera a můžete si ji předávat, nebudete-li obal léčeni. Bez antibiotik to nepůjde. Byla u přítele skutečně diagnostikována kapavka?
 
6 years ago
Dobry den,byla mi zjistena ureoplasma,ale nevim co to je muzete mi to nejak jednoduse vysvetlit dekuji
 
6 years ago
Dr. Staněk
Ano. Je to možné. Přímý kontakt s infekcí na WC je reálný.
 
6 years ago
Dobry den,takze je moznost chytit kapavku i v plavecaku?muj pritel ted zjistil ze ji ma a ja zadne problemy nemam,jsem z toho zoufala.
 
13 years ago
drstanek
Milá Evo, nezdá se mi to pravděpodobné. Podle mého, by jste musela mít problémy velmi brzo po nakažení. Na druhé straně řada infekčních onemocnění se projevuje trochu jinak než před lety a já nejsem nijak v kontaktu s lidmi, kteří jsou na kapavku léčeni. Přesto se mi to ale nezdá v tomto případě moc pravděpodobné. Spíš bych viděl příčinu takovou, jakou uvádíte v dotazu.
 
13 years ago
evanovotna
Dobrý večer pane doktore, předem mého příspěvku se omlouvám,že Vás opět zatěžuji svými problémy. Mám na Vás snad již poslední prosbičku. Převčírem mě občas začalo pobolívat v podbříšku a mám maličko bílý výtok - občas průsvitný - gelového skupenství... Den před tím jsem byla venku, jen v lehkých botech a zábly mě velmi nohy, tak je možné, že jsem od nohou přistydla. Mé špatné svědomí mi ale nedá spát a obávám se, jestli se u mě nemohla po půl roce objevit kapavka, o které jsem vám nedávno psala. Ještě jednou chci zmínit, že vyšetření, které my dělala gynekoložka na kapavku bylo v pořádku. Ale bojím se, jestli jsem třeba bakterii nemohla mít například v jiné části těla. Nezlobte se, že vás tím zatěžuji,ale tíží mě svědomí a bojím se stále nejhoršího, ač jsem doposud neměla žádné problémy. Moc děkuji za odpověď.
 
13 years ago
drstanek
Milá Evo, děkuji za dobrou zprávu. Jste určitě v pořádku. Můžete slavit. Přeji Vám skvělý víkend v rodinném kruhu.
 
13 years ago
evanovotna
Dobrý den pane doktore, dnes jsem dostala výsledky z kompletního gynekologického vyšetření. Již při prohlídce mi pan doktor řekl, že na kapavku to nevypadá. Naštěstí vše dopadlo v pořádku a kapavka se u mě neprokázala. Znamená to, že už nemusím na další vyšetření např. krve apod? Předpokládám, že když mi gynekolog udělal vyšetření na tyto pohl. nemoci, tak to stačí. Moc Vám děkuji za rady a přeji vám krásný víkend. Eva
 
13 years ago
evanovotna
Pane doktore, moc děkuji za VAše odopvědi. Evo: Vám také děkuji za radu a podporu. Mějte hezký večer
 
13 years ago
olga.pr
Dobré odpoledne Evo, dovolte mi, abych reagovala na Váš dotaz vznesený k panu doktorovi. Já mám s touto nepříjemnou nemocí zkušenost. Určitě neváhejte a zajděte si k lékaři, jak říká pan doktor, antibiotika vše napraví. Mohu potvrdit, že se dá nemoc chytit i nepohlavní cestou. Já kapavku chytla asi před 5 lety a vůbec netuším kde. Jelikož jsem byla několik let bez partnera, tak jsem ji musela chytit na toaletě, nebo na plavečáku. Jsem náchylná na různé záněty, bakterie, infekce atd.. a na gynekologie jsem každou chvíli. Vím jistě, že jsem nemoc od žádného muže nechytla, ale záhadou je dodnes, kde jsem k ní přišla:( Mějte se hezky, hlavu vzhůru a určitě si zajděte pro léky. Vše bude v pořádku. Zdraví Olga
 
13 years ago
drstanek
Milá Evo, myslím si, že toalety s nedostatkem hygieny jsou rizikem pro kapavkovou infekci. Není bezpodmínečně nutný pohlavní styk. Přeji Vám aby Vše dobře dopadlo.
 
13 years ago
evanovotna
Milý pane doktore, moc Vám děkuji za odpověď. Budu doufat, že vše dopadne v pořádku. Na vyšetření jdu v pátek, tak se budu modlit, aby vše dopadlo v pořádku. Já se nejvíce bojím, jak bych to vysvětlila mému muži. TEn večer byl osudnou chybou, kterou bych nikdy neudělala, ale alkohol odboural veškeré zábrana:( Mám jednu až ponižující otázku, nevíte, kde jinde by se dalo toto onemocnění cytit? Nemohu to manželovi říct. Napadá mi koupaliště, wc, dovolená, špatná hygiena při zavádění tamponu apod... Děkuji a omlouvám se, ale jsem zoufalá. Hezký den
 
13 years ago
drstanek
Milá Evo, přes tyto choroby nejsem žádný expert. Vím jen, jak se dají vyléčit. Můj názor je,že kapavka se dá chytit velmi snadno, i když samozřejmě kondom je účinná bariera, která dokáže leččemus zabránit. Já bych v tomto případě nebyl lhostejný k okolí a nechal se vyšetřit. Předpokládám, že ze strany Vašeho přítele se nejedná o výmysl. S manželem si také nějak poradíte. Kdo se ev. nakazil jako první a kde, je vždycky filosofická otázka a dá se s ní pracovat...
 
13 years ago
evanovotna
Pane doktore, velmi děkuji za odpověď. Budu doufat, že vše dopadne dobře. Bohužel se nejedná o mého partnera, ale milence, tudíž by musel na vyšetření i můj muž. Můžu se ještě zeptat, jaké je pravděpodobnost, že nákuzu mám, když jsme měli chráněný styk a při orálním sexu nedošlo k ejakuaci?
 
13 years ago
drstanek
Milá Evo, určitě to prosím udělejte. Přenos je dosti pravděpodobný jestli jsem správně pochopil o co vše šlo. Léčba antibiotiky vše rychle napraví. Určitě ale neotálejte. Nakonec je to podle mého názoru i Vaše povinnost, když jste se dozvěděla, že Váš partner je nakažen sexuálně přenosnou chorobou. Přeji Vám ale, aby vše dopadlo bez nutnosti léčby.
 
13 years ago
evanovotna
Dobrý den pane doktore, obracím se na vás s velkou prosbičkou o radu. Asi před 2měsíci jsem měla chráněný pohlavní styk, s tím samým mužem jsem měla i orální sex. Dnes jsem se dozvěděla, že mu byla zjištěna kapavka... on o tom nevěděl, ale měl ji v sobě možná půl roku. Já žádné problémy nepociťuji, je velké riziko, že jsem ji chytla? Můžete mi prosím poradit, co mám dělat? mám hned v pondělí zajít na gynekologii? Děkuji za odpověď a především za radu.
 

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru