V košíku nejsou žádné položky. Jak nakupovat?

Pokyny k DP na 12 dní

Dietní plán na 12 dní

Úplná náhrada stravy pomocí výrobků redukční diety Guareta® a DietlLine®.
4 jídla za den.

Nulové riziko nevědomé dietní chyby.

UPRAVENÉ SLOŽENÍ

Vaše internetová cena s DPH: 2 122 Kč 1 866 Kč
 

Proč dietní plán místo úpravy běžného jídelníčku

 • umožňuje zhubnout každému, komu se to nedaří na běžném jídelníčku, pokud je striktně dodržován
 • Dietní plán, přestože má nízký energetický obsah, je výživově kompletní a doplňuje tělu nezbytné množství výživných látek, včetně vlákniny
 • pomáhá dosáhnout rychleji váhového úbytku a tím motivuje pokračovat v redukčním režimu
 • pomáhá zahájit hubnutí a zároveň usnadňuje přechod na nový jídelníček, který je nutný k dlouhodobému udržení váhy
 • je vhodný pro ty, kteří mají obavy z dietní chyby a mají problémy s přípravou a výběrem vhodných pokrmů
 • pomáhá nám snížit riziko dietních chyb – nemusíme o jídle přemýšlet – velikost porce a příprava jídla jsou jasně dány
1. krok Striktní dodržení dietního plánu na 12 dní a pokračování v jídelníčku obdobné výživové hodnoty až do dosažení cílové váhy.
2. krok stabilizace váhy
3. krok Pravidelná týdenní kontrola váhy a případná úprava jídelníčku v následujícím týdnu.
4. krok - Pochlubte se Vaším úspěchem. Napište nám, jak se Vám daří udržovat po zhubnutí váhu.
Zařadíme Vás do galerie úspešných.

Nejste si jisti, zda je pro Vás dietní plán vhodný? Kontaktujte PharmDr. Martina Staňka.

Při jakýchkoliv nejasnostech využijte naší elektronickou poradnu nebo možnosti osobní konzultace v PARALÉKÁRNĚ, Karolíny Světlé 11, Praha 1.

Dietní plán - možné komplikace:

Komplikace při používání dietního plánu nejsou časté ani závažné!

komplikace doporučené řešení
Zácpa Strava je prakticky bezezbytková a může být narušena pravidelnost.Pijte alespoň 1,5-2l vody a slabých bylinných čajů. Kávu a čaj pít můžete, pokud vám nezpůsobují zácpu. V případě zácpy je možné použít např. probiotikum Lactocare®. Zaječickou kyselku nebo Guttalax®. Konzumace doplňků stravy s obsahem dietních vláknin Guareta®je při použití Dietního plánu samozřejmostí.
Krátkodobá nevolnost Může být způsobena dočasným snížením hladiny krevního cukru pod běžnou hodnotu, řešíme konzumací malého množství pudinku či výživné tyčinky. U diabetiků je vhodné jídlo rozdělit do více malých porcí. Respektujte doporučení ohledně tělesných aktivit a dostatečného příjmu vody.
Zápach z úst Je způsoben tvorbou acetonu a organických sloučenin síry, je vhodné použít deodorační pastilky bez cukru (Bonne Santé®)či kapsle (Air-lift®). Žvýkačky mohou díky zvýšené tvorbě slin navozovat pocit hladu.
Ůnava Přechodně snížit tělesnou zátěž na počátku režimu (vhodné jsou např. procházky, plavání, jízda na kole po rovném terénu). Zajistit dostatek spánku a odpočinku.
Intenzivní pocitu hladu (zejména v prvních dnech) Užívejte pravidelně vlákninové přípravky Guareta®. Guareta®SlimLinea nebo Guareta®SuperSlim- 2 kávové lžičky resp. 2 tobolky 30 minut před jídlem. Mezi jídly 2 tablety Guareta®EasySlim za den. Nechte rozpustit v ústech. Nekousejte!
Bolesti hlavy Trpíte-li častými bolestmi hlavy, nízkoenergetický jídelníček může, zejména na počátku dietního režimu, přispívat k těmto obtížím. Citliví jsou zejména lidé trpící migrénou či cluster headake.
Nepravidelnost menstruačního cyklu Zpravidla se následující měsíc menstruační cyklus upraví.

Pokud se vyskytnou jiné komplikace, využijte elektronickou poradnu, kde jsme vám každý den k dispozici!

Rychlou informaci získáte na telefonu 602 24 20 87. Můžete také použít SMS zprávu - PharmDr. Martin Staněk.

Dietní plán není vhodný pro:

 • děti a dospívající
 • těhotné a kojící ženy
 • osoby se závažnějším onemocněním srdce (krátké období po infarktu, poruchy srdečního rytmu), ledvin a jater
 • osoby s vředovou chorobou
 • diabetiky I. typu a osoby, které v posledním půl roce prodělaly mozkovou cévní příhodu.

  Pacienti léčení perorálními antidiabetiky, diuretiky a antihypertenzívy: u otylých diabetiků léčených pouze dietou nebo prášky (antidiabetiky) je podání přísné nízko-energetické diety plně indikováno. Obvykle bývá nutné po poradě s lékařem snížit dávku antidiabetik, diuretik (léků na odvodnění) a léků snižujících krevní tlak. Doporučujeme vhodnější dietní plán přímo sestavený pro diabetiky: Dietní plán pro diabetiky na 9 dní.

Je vhodné se poradit před zahájením dietního plánu s vašim lékařem a požádejte jej o aktuální kontrolu zdravotního stavu!

Obecná doporučení:

Jaké potraviny vybírat po absolvování dietního plánu?

Preferujeme potraviny s nižší energetickou denzitou (více objemné při stejném energetickém obsahu).

Celkový denní energetický příjem lidí se sklonem k nadváze by se měl pohyboval okolo 2000 - 2200 kcal (ženy) t.j. 8400 - 9240 kJ resp. 2200 - 2400 kcal (muži) t.j. 9240 - 10080 kJ. Sacharidy by měly tvořit asi 60% celkového energetického příjmu, bílkoviny pak okolo 15% a zbytek zbývá na tuky a alkoholické nápoje.
Dále se řiďte Pokyny pro stabilizaci váhy.

Vyhýbáme se potravinám, do kterých je přidáván cukr, Ať už ve formě glukózových, sacharózových či dokonce frukózových sirupů ( např. i celozrnnému chlebu, který je spojen sacharidovým sirupem). Ideálním řešením je pak celozrnný žitný chléb Dietline®.

Preferujeme potraviny čerstvé a s krátkodobou trvanlivostí. Zdraví dospělí lidé by měli věnovat co nejvíce pozornosti spíše velikosti porcí a snažit se jíst co nejpestřeji. Lidé, kteří trpí vysokým krevním tlakem, cukrovkou, zvýšenou hladinou krevních tuků však již musí jídelníček upravit podle charakteru a závažnosti onemocnění. Samotná střídmost v jídle však může vést k dostatečně dobrým výsledkům zvláště tehdy, pokud váha klesne natolik, že již nepředstavuje ani mírné zdravotní riziko. Nekupujeme potraviny trvanlivého charakteru, kde na obale není jasně označena průměrná výživová hodnota. Uvedené informace sledujeme a snažíme se s nimi pracovat při tvorbě vlastního jídelníčku.

Jak postupovat při dietní chybě?

Nejjednodušší způsob je ten, že následující den energetický příjem snížíme např. nepůjdeme na běžný oběd a dáme si zeleninový salát či nějaký přípravek z řady Guareta® (polévky, pudinky, krémy).

Pokud dietní chybu plánujeme, je možné během hodování použít sáčky Guareta® OfficeSlim či tablety Guareta® Metabolic v množství 1-3 tablety v jedné dávce podle toho, jak je porušení jídelníčku závažné.

Tyto výrobky mohou snížit celkovou energetickou zátěž, ale také celkové množství zkonzumovaného jídla.

Pokyny k přípravě jednotlivých jídel.

Způsob přípravy polévek:
Obsah sáčku přelijte 300ml vroucí vody a zamíchejte tak, aby se nevytvořily hrudky. Před servírováním přiklopte pokličkou na 2-3 minuty.

Způsob přípravy vlákninové polévky:
Obsah sáčku přelijte 150ml vroucí vody a pečlivě rozmíchejte. Nechte asi 5 minut stát. Doporučujeme pomalu upíjet z hrnečku.

Způsob přípravy pudinků:
200ml nízkotučného mléka (0,5% tuku) nalijte do šejkru Guareta®. Nasypte obsah sáčku do šejkru (případně přidejte 2 lžičky vlániny Guareta SlimLinea) a po uzavření šejkru směs krátce protřepejte. Jakmile cítíte, že směs začne tuhnout, nalijte pudink do misky a nechte několik minut stát. Guareta® SlimLinea ovlivňuje texturu pudinku. Pudink je pak hutnější a více zasytí. Hodí se pak k postupnému ujídání.

Poznámka: 20ml nízkotučného mléka doporučujeme případně ušetřit při přípravě pudinků a nahradit vodou, pokud si chceme připravit kávu s mlékem během dne.

Způsob přípravy jogurtových krémů:
200 ml vody nalijte do šejkru Guareta®. Nasypte obsah sáčku do šejkru a po uzavření šejkru směs krátce protřepejte. Jakmile cítíte, že směs začne mírně tuhnout, nalijte krém do misky a nechte několik minut stát.

Způsob přípravy omelety:
Obsah sáčku se nasype do hrnečku a pečlivě se rozmíchá asi s 60ml vody. Směs se nechá chvilku ustát jako při přípravě běžné omelety. Může se k ní přidat koření podle chuti, např. směs nasi goreng či adamovo žebro. Směs se potom nalije na teflonovou pánev (velmi vhodná je pánev na lívance) a postupuje se jako u běžné omelety. Omeletu je možné také připravit v mikrovlnné troubě při nízkém výkonu za pomocí plastové pánvičky Dietline® po dobu asi 3 minut. Během mikrovlnného ohřevu je dobré dvířka pootevřít a průběh přípravy zkontrolovat. Pro méně trpělivé je možné omeletu připravovat jako míchaná vajíčka.

Způsob přípravy proteinového koktejlu:
Do hrnečku nalijte 200ml mléka (0,5% tuku) a přidejte jeden sáček koktejlu DietLine PROTEIN 20 a dobře zamíchejte. Velmi praktické je použití šejkru Guareta® nebo ručního mixeru. Nápoj má také lahodnější chuť.

Během dietních plánů je vhodné před každým jídlem užívat vlákninové přípravky Guareta®. Mezi jídly, v období kdy obyčejně svačíte, použijte 2xdenně tablety Guareta EasySlim.

U p o z o r n ě n í !
Jednotlivé porce Guarety (polévky, pudinky, krémy, tyčinky) jsou vzájemně zaměnitelné, a proto je možné si zvolit takový výrobek, na který máte chuť, a nebo který Vám nejvíce vyhovuje.

Proteinové výrobky můžeme zaměnit takto:
1 omeleta DietLine®PROTEIN20 = 1 proteinový koktejl DietLine®PROTEIN 20 = 1 horká čokoláda DietLine®PROTEIN 20.

Respektujte výživová doporučení Společnosti pro výživu. Denní příjem základních látek kontrolujte pomocí www.potravina.cz.

Dieta Guareta Vám pomůže zhubnout a dosaženou váhu stabilizovat.

Při jakýchkoliv nejasnostech využijte naší on-line poradnu nebo možnosti konzultace v PARALÉKÁRNĚ, Karoliny Světlé 11, Praha 1.

Buďte s námi v kontaktu pomocí mobilní aplikace Dr.Staněk

Datum aktualizace textu: 19. 12. 2018

 

Centrum pro poruchy metabolismu a výživy

Poskytuje komplexní péči pro pacienty, kteří potřebují nutriční podporu.

Kontakt  |  Napsali o nás

Jak zhubnout

Diet Guareta
© 2011 Dr. Staněk spol. s.r.o.| Vytvořila V3Net.cz - webové prezentace na míru Nahoru